Nebezpečný odpad se automaticky nerovná nebezpečné věci pro přepravu na silnici dle Dohody ADR. Dohoda ADR umožňuje přepravu odpadů ve volně loženém stavu, v cisternách nebo balených v kusech. Pro konkrétní odpad a způsob přepravy je nutné respektovat podmínky Dohody ADR. Na tomto webináři uděláme jasno nejen ve správném výběru obalů, transportních prostředků, cisteren, vozidel a jejich výbavě.
Například lithium-iontová baterie je nebezpečnou věcí pro přepravu a v případě odpadu i nebezpečný odpad, který představuje specifická rizika. Je potřeba dodržovat relevantní bezpečnostní opatření a přizpůsobit manipulaci s takovou věcí tak, aby míra rizika byla co nejnižší, a přitom byla prakticky proveditelná a ekonomická stránka přijatelná.
Pro přepravu odpadů existuje obecně řada výjimek a úlev, které mohou zjednodušit samotný proces balení a přepravy, my vás s nimi seznámíme!
Lektor
| Ing. Tadeáš Narovec, DiS.
- Vystudoval VOŠ Dopravní – diagnostiku motorových vozidel, Technickou fakultu na ČZU – Silniční a městskou automobilovou dopravu.
- Přepravě nebezpečných věcí se věnuje od roku 2008, kdy pracoval v poradenské společnosti M Konuzult s.r.o. jako poradce a lektor. Má praxi z řady společností v ČR a SK s různorodou činností týkající se nebezpečných věcí.
- Je držitelem Osvědčení o odborné způsobilosti bezpečnostního poradce ADR pro třídy 1-9 a RID 2-9 (mimo tř. 7), dále mezinárodního certifikátu pro IATA DGR a IMDG Code.
- V současné době vykonává činnost bezpečnostního poradce hlavně pro ŠKODA AUTO, je odborným garantem a lektorem ve ŠKODA Akademii.
- Je odborně způsobilou osobou pro sestavování bezpečnostních listů, spolupracuje se společností CASEC s.r.o. na tvorbě specializovaného sw pro správu bezpečnostních listů.
- Podílí se na konceptech skladování, manipulace, přepravy a recyklace/likvidace Li-ion baterií.
|